czwartek, 24 listopada 2016

Myślo-zbrodnia - tekst rezolucji PE

Kiedy byłam w liceum, a to było w końcówce lat 80 XX w  przeczytałam 1984 Orwella. Pamiętam jakie głębokie, przygnębiające wrażenie zrobiła na mnie ta książka.
Znalezione obrazy dla zapytania orwell 1984
Jednak w ogóle realia społeczne panujące wtedy w Polce nie kojarzyły mi sie atmosferą tej książki. W publicznej TV- w najlepszej oglądalności puszczano kabarety (Laskowik, Lipińska),  robiono sobie ostentacyjnie jaja z władzy i to na świetnym poziomie. Dopiero dziś gdy znalazłam nasączony orwellowską nowomową tekst Rezolucji PE o przeciwdziałaniu rosyjskiej propagandzie, w której przekaz informacyjny z Rosji - państwa o ponad tysiącletniej chrześcijańskiej historii, które było i jest ojczyzną geniuszy muzyki, literatury, a którego język jest językiem eurazjatyckiej cywilizacji został, zrównany z ideologią potworka Państwa Islamskiego, naprawdę poczułam jak w 1984,
Poczytajcie sami: test rezolucji pod tym linkiem http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+TA+P8-TA-2016-0441+0+DOC+PDF+V0//PL

4 komentarze:

 1. Warto podkreślić że rezolucja PE w odróżnieniu od dyrektyw czy rozporządzeń UE nie ma wiążącej mocy prawnej. Wyraża stanowisko polityczne i ideologicznie. Sama w sobie nie stanowi podstawy zobowiązującej państwa członkowskie do zmiany prawa np. kodeksu karnego. Nie wykluczone jednak że z czasem UE może przyjąć konkretne dyrektywy w duchu rezolucji i zobowiązać państwa do wprowadzenia stosownych zmian w prawie, oznaczałoby to m.in cenzurę mediów w tym internetu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Unia się sypie,
  1) jej antyeuropejski charakter wychodzi na przykładzie kwestii "uchodźców".
  2) System bankowy grozi zawaleniem.
  3) ludzie mają powoli dość kretyńskiej ideologii typu gender i podobnych.
  4) eksponowane stanowiska zajmują jawne ludzkie śmiecie. tzn. ludzie bez ogłady, szkół, prostaki, nieuki, miernoty i zdrajcy. Autorytet UE spada.

  W Polsce są nastroje prounijne (70% na tak), bo zidiociali Polacy nadal wierzą w dotacyjne eldorado. Grecy już się ocknęli, bo im te dotacje zamieniły się w niespłacalny dług. Generalnie mieszkańcy Europy nie pałają miłością do UE.

  UE doszła do wniosku, że teraz trzeba przejść do polityki kija i powoli wprowadzać terror, bo inaczej twór ten się nie utrzyma. Dlatego w tej rezolucji bolszewiczki Fotygi są takie zarzuty wobec "obcej propagandy" jak "sianie wątpliwości".
  Eurokołchoz nie chce mieć obywateli. On chce mieć armię robotów, bo tylko roboty nie mają wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym bardziej widać politykę kija w tym że w tym samym dniu uchwalono rezolucję o stworzeniu wojsk UE

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak mi się przypomniał mój ulubiony film.
  Brazil (1985)
  https://www.youtube.com/watch?v=sSwqX2l0Ed4

  OdpowiedzUsuń