wtorek, 22 listopada 2016

Diabelstwo atakuje: The Economist, 2017. Okładka zagadka...Interpretacja ze strony http://amdn.news/rasklad-taro-ot-the-economist-na-2017
niestety za pomocą tłumacza google, w wolnej chwili poprawię :)
Arkan 1 - The Tower / Wieża
Jednym z najciemniejszych kart w talii tarota. Arkan pełną skalę załamanie i gwałtowne zniszczenie, które symbolizuje łamliwy wieżę.Na mapie wyciągnąć dwa tłumy. Jednym z nich jest pod czerwoną flagą sierpem i młotem, drugi niesie krzyż.
Jest mało prawdopodobne, że czerwona flaga przywiązany do Związku Radzieckiego. Raczej jest to graficzny obraz w lewo, ideologii socjalistycznej. Podobnie jak krzyż symbolizuje chrześcijaństwo w ogóle, a nie tego czy innego dla niego.
Arkan zwiastuje dalsze ideologiczny podział świata.
Jednak warto zauważyć, że jest podział ideologiczny dotyczy przede wszystkim świata zachodniego i chrześcijańskiego. Na mapie nie ma przesłanek, aby uczestniczyć w procesie islamu.Arkan 2 Judment/ Sąd OstatecznyPomimo dziwnej nazwie, wielką pętlą - aktualizacje map, odrodzenia i nowego życia.Widocznie to jest z tymi edycji procesy skojarzyć Ekonomista Donald Trump. A biorąc pod uwagę, że jego płaszcz jako amerykańską flagą ogarnia cały świat, autorzy wyrównania po 
raz kolejny wskazują na globalne zmiany, które przyniosą nowo wybranego prezydenta. Jednak nie jest mały, ale pozornie ważny szczegół: jest to jedna z dwóch kart w układzie, które nie są bezpośrednio, ale trochę krzywo. Być może autorzy nawiązują do nagłe pojawienie się tej karty w scenariuszu, a może i nie są pewni, w sile jego obecności w nim. Wtedy to jest wskazanie, że pomimo zajmowania fotela prezydenta USA, Donald Trump nie jest zbyt pewny siebie, aby być w nim czuć.Arkan 3 - Świat / Świat Mapa optymistyczne z dobrą wartość. Sądząc po obrazie, jest to w pełni zgodne z kanonem.Świat w roku 2017 nie zatrzyma. W nim słońce będzie świecić, będzie wypełniona książek, dzieł sztuki i zabytków Wiecznego. Dość banalnie, ale to miłe.Arkan 4 - Pustelnik / PustelnikAkran  Pustelnik - sama sama karta w pozytywnym sensie. Bardzo ciekawy obraz wyświetlany na mapie.W dolnej części przechodzi w gardziel mas manifestacji. Oni trzymają slogany, które są wszyscy za jednego negatywnego "Nie", "Stop" skrzyżowane "EU", "TTP" (Trans-Pacific Partnership handlu), "SSTR" 
(Transatlantic Trade Partnership).W prawym dolnym rogu posiekaną świecie - temat podziału świata ponownie.Reasumując. Równie intrygujące na pierwszy rzut oka okładka zbliżenia było całkiem zwyczajne, jeśli nie banalne.Wydaje edycję The Economist widzi 2.017 dość powszechne: słońce będzie wstać i usiąść, ludzie będą czytać książki, oglądać filmy, drogą życia gwiazd i grać w gry komputerowe. Sfery społeczne i ideologiczne opracuje negatywne tendencje i grożąc, ale nie będą one prowadzić do katastrofy. Ludzkość uniknął niebezpieczeństwa wojny nuklearnej, a polityka będzie wiele nowych trendów związanych z wybranego prezydenta.Ogólnie rzecz biorąc, The Economist obiecuje bardzo dobre, a nawet normalne roku. Wspaniała wiadomość w tych czasach.

2 komentarze:

  1. co dzień coś ciekawego na tej stronie
    Dzięki aximia

    OdpowiedzUsuń
  2. cieszę się :) zaglądaj :)

    OdpowiedzUsuń