środa, 28 grudnia 2016

Hazin o Ukrainie. Nowy podział wpływów. Polska.


Wraz z przyjściem Trumpa sytuacja polityczna na świecie zmieniła się. Trump jest za regionalizacją świata a nie za globalizacją więc USA oddaje nam Ukrainę, w takim razie powstaje pytanie czy mamy ją wziąć w całości? 


Ten wariant oznacza, że oddajemy Ukrainie Donbas za zmianę elit politycznych na prorosyjskie. Ale społeczeństwo Donbasu nie będzie tym zachwycone, tam jest parę milionów radykalnie nastawionych ludzi, i częściowo trzeba by ich likwidować żeby to uczynić. 

Drugi wariant to rozdział Ukrainy. Według mnie optymalna koncepcja rozdziału jest taka: 

Noworosja (w tym Zaporoże, Dniepropietrowsk, do Odessy) powinna być włączona do Rosji obwodami. Powinna nastąpić pełna denazyfikacja i deukrainizacja tych obwodów (włączając w to kwestie języka). 

Północno centralna cześć Ukrainy (Kijow, Czernihow, Sumy) z tego powinno powstać państwo rolnicze, bez armii i bez przemysłu. Normalnym ludziom trzeba dać szansę ewakuować się stamtąd do Rosji bo żyć tam będzie ciężko. 

Natomiast 4 -5 obwodów zachodnich powinno się oddać Polsce, całą tą banderowszczyznę. Ponieważ nowy polityczny podział świata zakłada, że Polska także przypada nam, więc powinniśmy jakoś zapewnić sobie lojalność Polski. No i też powinniśmy czymś zająć Polskę. Polacy będą mieli zajęcie na 200 lat i będą nam wdzięczni i lojalni. Kiedy ja to powiedziałem moim kolegom w Polsce oni stwierdzili, że im bardzo źle życzę. Ale kiedy dopytałem czy jeśli Polsce zaproponuje się te obwody - to czy ona to weźmie? Oni odpowiedzieli, tego nie powinno się brać ale my weźmiemy. 

Wszystko. Jak tylko sytuacja polityczna się zmieni ja będę działał w tym kierunku. Bo nie ma narodu na Ukrainie, a tylko część dawnego imperium.  Tacy są tam ludzie, takie realia, że Ukraina nie może zbudować państwa, podobnie jest Gruzją, kiedy tylko dostanie państwowość też natychmiast przystępuje do czystek etnicznych. 

1 komentarz:

  1. Nadmienię że Hazin to dosyć wpływowy człowiek, ekonomista, członek elitarnego rosyjskiego think - thanku tj. klubu izborskiego, takiej rady mędrów - doradców Putina, którzy opracowują długoterminowe strategie geopolityczne dla Rosji https://izborsk-club.ru/author/khazin

    OdpowiedzUsuń