czwartek, 1 grudnia 2016

Spokojnie to prowokacja.Ukraina zaczęła manewry. MON FR: będziemy strzelać

Ukraińska armia rozpoczęła w czwartek ćwiczenia z użyciem rakiet średniego zasięgu, które odbywają się na południu kraju i nad wodami terytorialnymi na Morzu Czarnym w bezpośredniej odległości od Krymu.
Oficjalni funkcjonariusze MON FR oraz Rzecznik Prezydenta FR Dmitrij Pieskow wyrazili gotowość do zestrzeliwania ukraińskich rakiet jeśli będą one stwarzać zagrożenie dla Krymu.
Jak się wydaje jest kolejna, klasyczna, i wręcz szkolna prowokacja ze strony ukraińskiej, której celem ma być wybadanie reakcji przeciwnika. Takie stanowisko mają wszyscy analitycy i komentatorzy rosyjscy. Nikt w FR pogróżek Ukrainy nie traktuje poważnie. Miejmy więc nadzieję, że do eskalacji konfliktu nie dojdzie. Zresztą w ru-necie już pojawiają się informacje o tym, że Ukraina odsunęła  granice obszaru objętego ćwiczeniami na bezpieczną odległość od Krymu.

Poniżej skan oficjalnego pisma MONu FR do ambasadora Ukrainy  

2 komentarze:

  1. No i zabawa z Ukrainą trwa w najlepsze. A wystarczyło podczas Majdanu posłać 500 ludzi do Kijowa żeby Ukraina została przy Rosji. Niestety, w tym czasie Putin przymierzał krawaty przed lustrem z radosną myślą jak go też Merkel za olimpiadę w Soczi pochwali:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Własnie, odpuścili sobie Ukrainę dawno, za to do nich mają tam niektórzy żal, teraz jest ciężko to wszystko odkręcić, państwo się rozpada.

    OdpowiedzUsuń