sobota, 3 grudnia 2016

Wowa: moi kandydaci ...

Jutro, 4 grudnia kolejne ważne wybory i referenda w Europie, mianowicie w Austrii i we Włoszech, jest duża szansa na zwycięstwo eurosceptyków, i że grono "przyjaciół Putina" powiększy się. 

We Włoszech odbędzie się referendum konstytucyjne, którego porażka oznacza dymisję premiera Renziego i otwarcie drogi do władzy eurosceptyków.  W Austrii zaś powtórka wyborów prezydenckich, które - jak wynika z większości sondaży - wygra kandydat prawicy.Osłabienie wpływów UE (możliwość zastosowania veta wobec decyzji Brukseli) pozwoli między innymi na zniesienie sankcji gospodarczych wobec Rosji i normalizację stosunków zagranicznych. 

"Polska jest obecnie – może nie ostatnim – ale najważniejszym partnerem Ukrainy, pośród tych państw na Zachodzie. W obliczu zmiany prezydenta w USA, oraz oczekiwanych wyborów w Austrii, Włoszech, Holandii, Francji i Niemczech, gdzie głównymi zagadnieniami będą kwestia imigracji i inne wyzwania tworzone w basenie Morza Śródziemnego, kwestie wschodnie, które wymagają zresztą wejścia w spór - co najmniej polityczny - z Rosją, tracą na znaczeniu, tym bardziej, że zajmowanie się nimi nie przynosi i nie przyniesie żadnych korzyści wyborczych. cyt ze źródła  http://wpolityce.pl/polityka/317939-zurawski-vel-grajewski-polska-jest-obecnie-moze-nie-ostatnim-ale-najwazniejszym-sojusznikiem-ukrainy-zachodnie-elity-wola-nie-wchodzic-w-spor-z-rosja-nasz-wywiad "

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz