piątek, 3 lutego 2017

Walki: Adiejewka - Donieck

Skąd i dokąd strzela artyleria na Donbasie
Komentarz do sytuacji od Kacapa z Moskwy:


W Doniecku północne dzielnice są ewakuowane. Powstańce na opancerzonych samochodach ratują ludzi od wściekłego ostrzału ukraińskich świń. Ukraińskie mordercy dostali wybuchu dupy na całym froncie i ruszyli do ataku! Kotły z ukraińskimi debilami już się przygotowują!

Ale ludzi, zwykłych ludzi żal! Choć polska propaganda jak zwykle szału dostała i kłamie na całego. Tak piszą o ataku separatystów, o biednej Awdejewce...Awdejewce, w której mieszkancy pobili ukraińskich dziennikarzy, za to że mówili po ukraińsku. Taka nienawiść do do "wyzwolicieli". 


Ukraińskie naziści są już gotowe do napadu na Donieck. A OBWE zostało sfilmowane kolo czołgów w Awdejewke, choć ani słowa nie podało o tym. A przecież ma informować o naruszeniach, a to własnie jest jak najbardziej, bo nie mogą być, według porozumienia, na froncie te czołgi. W Rosji już duzo polityków mówi, ze trzeba wypierdolić ta OBWE. A już są i glosy, ze Rosji trzeba wyjść z tej organizacji. I coraz liczniejsze. Jak OBWE zachowa twarz w tej sytuacji - nie wiadomo, bo to niemożliwe. A wojna już na całego!

Pod Awdejewka w czasie ataku na powstańców i później za ostatnie cztery dni zginęło nie mniej 300 ukraińskich bandytów! Powstańce twierdza ze to na pewno, zresztą mieszkance Awdejewki mówią o "bardzo dużych stratach" wojska reżymu Poroszenko. Do tego powstańce wypierając ukraińskich okkupantow weszli do "starej" Awdejewki, czyli tam, gdzie nie byli do tego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz