środa, 8 lutego 2017

Zabili Giwiego/ wideo z miejsca zamachu

Dziś rano w rezultacie zamachu terrorystycznego zginął dowódca batalionu „Somali" Michaił Tołstych znany jako Giwi.

Ten atak terrorystyczny i wcześniejsze morderstwo Arsienija Pawłowa (pseudonim Motorola) to ogniwa jednego łańcucha. Za atakami terrorystycznymi stoją ukraińskie służby specjalne, które starają się zdestabilizować sytuację w kraju.

Atak terrorystyczny miał miejsce około 6 rano, oświadczył resort. Według źródeł pułkownik zginął w wybuchu u siebie w biurze. 

Wideo z miejsca zamachu https://www.youtube.com/watch?v=SVUYem9Pkj4
„Jest to kontynuacja wojny terrorystycznej rozpoczętej przez kijowskie władze przeciwko mieszkańcom Donbasu. Na miejscu ataku pracuje zespół śledczych" — poinformował przedstawiciel resortu obrony.
Prokuratura proklamowanej w trybie jednostronnym DRL poinformowała, że zna imiona i nazwiska podejrzanych o zamach.
Ministerstwo dodaje, że w DRL wzmocniono środki bezpieczeństwa i wezwano mieszkańców do zachowania spokoju, a w przypadku wykrycia podejrzanych osób zgłoszenia tego do organów bezpieczeństwa.
Wcześniej w prasie pojawiła się informacja o tym, że dowódca batalionu brał udział w starciach w rejonie Awdijiwki i został lekko ranny.
Według rozmówcy w wyniku wybuchu w siedzibie „Somali" wybuchł duży pożar, w chwili eksplozji Giwi był w swoim gabinecie. Poinformowano, że już zidentyfikowano ciało Michaiła Tołstych.
Z kolei źródło w prokuraturze DRL poinformowało, że atak terrorystyczny został zorganizowany przez ukraińską grupę dywersyjno-zwiadowczą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz